PLASMAGE – Technologia plazmy
PLASMAGE to nowoczesne urządzenie, które do działania wykorzystuje zjawisko plazmy, czyli zjonizowanej materii, która stanem skupienia przypomina gaz. Jej zastosowanie opiera się na występowaniu zjawiska łuku elektrycznego, powodującego wytworzenie wysokiej temperatury w danym miejscu, w wyniku której dochodzi do sublimacji, czyli odparowania zmian skórnych.
PLASMAGE jest jednym z najbardziej innowacyjnych osiągnięć w dziedzinie medycyny estetycznej. Działa punktowo, tylko w miejscu które poddawane jest leczeniu, dlatego nie powoduje uszkodzenia zdrowych tkanek i nie narusza głębszych warstw skóry. PLASMAGE jest alternatywą dla zabiegów z użyciem skalpela i igieł. Jest bezpieczny także dla osób, które nie mogą korzystać z zabiegów powodujących przepływ prądu w głąb ciała.
Technologia plazmy jest wykorzystywana w korekcji niezaawansowanej wiotkości powiek, leczeniu zmarszczek na szyi, a także usuwania zmian skórnych takich jak brodawki, włókniaki, prosaki oraz żółtaki). Skuteczność tej metody jest bardzo wysoka, a jednocześnie bezinwazyjna. Celem przeprowadzenia zabiegu leczony obszar skóry jest znieczulany przy pomocy specjalnego kremu. Czas jego wykonywania zależny jest od miejsca oraz wielkości zmian, które poddawane są leczeniu. Po zakończonym zabiegu pacjenci dostrzegają obrzęk oraz zaczerwienienie skóry, które ustępują w ciągu najbliższych 4-7 dni. PLASMAGE nie pozostawia blizn, ani innych trwałych śladów. Po jego wykonaniu można powrócić do codziennych aktywności.
- bezinwazyjność
- precyzyjność – działa w wybranym obszarze skóry
- szybkie efekty
- nie wyłącza z codziennej aktywności
- bezpieczny dla osób z wszczepionym rozrusznikiem serca
- podniesienie górnej powieki
- likwidacja worków pod oczami
- redukcja kurzych łapek
- korekta zmarszczek szyi
- usuwanie zmian skórnych żółtaków, włókniaków, gradówek
- ciąża i karmienie piersią
- aktywne stany zapalne i infekcje
- choroby skórne
- choroby autoimmunologiczne
Charakterystyka zabiegów
Opadające powieki mogą być wrodzoną cechą wyglądu lub wynikiem utraty sprężystości w tym obszarze, co jest naturalną oznaką starzenia. Z wiekiem zmniejsza się bowiem ilość włókien kolagenowych, przez co skóra traci jędrność i sprężystość. Zauważalne jest to szczególnie w delikatnych obszarach, takich jak oczy. Utrata elastyczności skóry w tym miejscu objawia się często również powstawaniem tzw. „worków” na dolnej powiece. Zarówno one, jak i opadające powieki sprawiają, że twarz nabiera zmęczonego i smutnego wyglądu. Dodają także wizualnie lat, a w przypadku kobiet utrudniają również wykonanie makijażu oka.
Plasmage to innowacyjna technika korekty powiek, która działa tylko punktowo i nie wymaga nakłuwania. Głowica urządzania emituje impulsy powodując wystąpienie łuku elektrycznego, w którego obszarze powstaje plazma. Wysoka temperatura pobudza tkanki do stymulacji naturalnych procesów odbudowy i wzmocnienia skóry. PLASMAGE działa tylko na poziomie naskórka, nie powodując uszkodzeń głębszych zmian skórnych i nie naruszając zdrowych tkanek. Zabieg wykonywany jest przy pełnej ruchomości powiek. Plazma generowana przez urządzenie powoduje powstanie niewielkich punktów na skórze w odstępach 0,5 mm. Podczas zabiegu pacjent może otwierać oczy – w ten sposób lekarz jest w stanie precyzyjniej operować na delikatnej skórze powiek. Zaleca się 2-3 powtórzenia co 8 -12 tygodni, aby uzyskać optymalny efekt.
PLASMAGE jest bezinwazyjną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Skuteczność tej metody jest bardzo wysoka przy zaawansowaniu wiotkości na poziomie poniżej operacyjnego. Zabieg wykonuje się go po zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci specjalnego kremu przeciwbólowego lub czasami nasiękowego. Po zakończeniu zabiegu większość pacjentów zauważa jedynie obrzęk , który ustępują zwykle do 7 dni. Zaczerwienienie powiek może utrzymywać się do kilku tygodni, ale jest łatwo korygowalne makijażem. Fachowo przeprowadzona procedura PLASMAGE nie pozostawia na skórze blizn, ani innych trwałych śladów.
Kurze łapki to nic innego, jak zmarszczki mimiczne w zewnętrznych kącikach oczu. Powstają na wskutek aktywności delikatnych mięśni wokół oczu i widoczne są najbardziej, gdy się uśmiechamy. U młodych osób są mało wyraźne, wraz z wiekiem jednak utrwalają się i stają się głębsze. Za powstawanie kurzych łapek odpowiedzialne są również inne czynniki, nie tylko wyrażanie emocji. Do najczęstszych z nich można zaliczyć palenie papierosów, ekspozycję na słońce, niewystarczające nawodnienie czy utratę kolagenu. Kurze łapki łatwo nabyć, jednak trudniej się ich pozbyć. Krem pod oczy lub serum pomaga w prewencji, jednak do redukcji kurzych łapek najlepiej sprawdzają się właściwie dobrane zabiegi.
Nie tylko lifting chirurgiczny jest w stanie zniwelować kurze łapki. Dużą skutecznością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej. Wśród nich można wyróżnić zabieg z zastosowaniem technologii plazmy, który jest alternatywą dla skalpela, lasera a nawet neuromodulatora. Efekt gładkiej skóry pojawia się po kilku tygodniach od zabiegu.
PLASMAGE, czyli urządzenie stosowane do likwidacji zmarszczek wokół oczu, wykorzystuje zjawisko plazmy, oferując nieinwazyjny i bezbolesny sposób na pozbycie się niedoskonałości. Urządzenie działa bardzo precyzyjnie i dokładnie zmienia obszar skóry, na którym występuje problem estetyczny.
Sam zabieg trwa zwykle około 20 minut, a gojenie skóry zajmuje 4-7 dni. U większości u pacjentów rezultat jest widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak dla lepszego efektu zalecane są 2-3 powtórzenia w odstępie 6 tygodni.
Zmarszczki na szyi mogą pojawiać się nawet w młodym wieku, ponieważ skóra w tym obszarze jest bardzo delikatna. Właśnie dlatego zaleca się dbanie o szyję z taką samą dokładnością jak o twarz. Niestety nawet najskuteczniejsza pielęgnacja nie jest w stanie całkowicie zapobiec powstawaniu zmarszczek w tym obszarze. Ruchy głową, długotrwała praca w tej samej pozycji czy po prostu starzenie tkanki sprawiają, że wraz z wiekiem załamania na skórze zaczną się pojawiać.
Istnieje wiele zabiegów na pozbycie się zmarszczek. Jednym z najbardziej innowacyjnych i skutecznych sposobów jest wykorzystanie plazmy, czyli czwartego stanu skupienia materii. Wykorzystuje się do tego PLASMAGE – jedno z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych urządzeń jakie stosowane są w medycynie estetycznej. Z jego pomocą można zredukować zmarszczki głównie w okolicy oczu, ale także na szyi. Ponieważ szyja posiada dużą powierzchnię, stosuje się w jej przypadku inne parametry niż podczas zabiegu na powieki.
W trakcie zabiegu generowana jest mikrowiązka plazmy, która powoduje powstanie niewielkich punktów na skórze, w wyniku których dochodzi do sublimacji naskórka. Plazma działa tylko punktowo w leczonym miejscu. Otaczające tkanki oraz głębsze warstwy skóry zostają nienaruszone. Zabieg jest polecany w szczególności tym pacjentom, którzy nie mogą być poddawani zabiegom z zastosowaniem urządzeń, które powodują przepływ prądu wewnątrz ciała.
Zabiegi z użyciem PLASMAGE trwają krótko i oferują dobre efekty. Dzięki nim można spłycić zmarszczki, pozbyć się nadmiaru skóry i uelastycznić okolice szyi. Stan skóry po zabiegu również ulega znacznej poprawie.
PLASMAGE pozwala na bezinwazyjne usuwanie zmian skórnych i niedoskonałości. Urządzenie wykorzystuje do działania mikrowiązki plazmy, które pracują jedynie w obszarze naskórka, nie uszkadzając głębszych warstw skóry. Zabieg stanowi doskonałą alternatywę w leczeniu problemów, które do tej pory wymagały ingerencji chirurgicznej.
Procedura opiera się na występowaniu zjawiska łuku elektrycznego. Powoduje on miejscowe wytworzenie wysokiej temperatury, która skutkuje odparowaniem zmian skórnych. Zakres działania tego urządzenia obejmuje nie tylko redukcję zmarszczek i korektę powiek, ale również usuwanie zmian skórnych takich jak żółtaki, włókniaki czy gradówki.
Plazma działa punktowo, dokładnie w tym miejscu, które jest poddawane zabiegowi, dlatego pozwala uporać się z konkretną zmianą skórną nie powodując naruszenia otaczających ją tkanek. Nie uszkadza także głębszych warstw skóry, dzięki czemu nie powoduje krwawienia. Zabieg można bezpiecznie wykonywać nawet w najbardziej wrażliwych i delikatnych obszarach, takich jak okolice oka. Pacjent nie musi martwić się, że po jego wykonaniu pozostaną szpecące blizny czy inne widoczne ślady na skórze.